Aktualności Aktualności

Wakacyjne poznawanie przyrody.

Okres wakacji, to czas oderwania się od szkoły, codziennego "kieratu", myślenia o klasówkach, zaliczeniach, egzaminach. Ale to też czas, kiedy można spacerować po lesie, poznawać przyrodę, zachwycać się nią. Odkrywanie tajników przyrody związane jest z ogromnymi przeżyciami.

27 czerwca dzieci i młodzież przebywająca na  wakacyjnych koloniach nad Zalewem Siemianówka „nawiązała kontakt" z bogactwem świata puszczańskiej przyrody. Koloniści przyjechali do Nadleśnictwa Browsk w Puszczy Białowieskiej, aby zapoznać się z szerokim wachlarzem tematów, m.in.: jak chronić środowisko naturalne, jak rozpoznawać gatunki drzew i krzewów oraz jaką rolę pełni las w ekosystemie, a drewno w gospodarce.     

Dzieci mimo wakacyjnego luzu okazały się wyśmienitymi badaczami przyrody. Dotyk kory, szyszka, czy znaleziony na spacerze liść wywoływały bardzo duże emocje. Bo najważniejsze było właśnie to, aby zobaczyć na własne oczy jak bije "zielone serce przyrody"...

Piękno i bogactwo puszczańskich krajobrazów, urok i mistyka lasów pozwoliły uczestnikom tego krótkiego wakacyjnego wypadu na oderwanie się od codzienności, wytworzenie emocjonalnej więzi z przyrodą oraz rozwinięcie poczucia współodpowiedzialności za nasze wspólne środowisko.