Aktualności Aktualności

Wakacyjne poznawanie przyrody.

Czas wakacji, to czas oderwania się od szkoły, codziennego "kieratu", myślenia o klasówkach, zaliczeniach, egzaminach. Ale to też czas kiedy można spacerować po lesie, poznawać przyrodę, zachwycać się nią. Poznawanie przyrody związane jest z ogromnymi przeżyciami.

17 lipca dzieci i młodzież przebywająca na koloniach nad Zalewem Siemianówka zapragnęła kontaktu z bogactwem świata puszczańskiej przyrody. Koloniści przyjechali do Nadleśnictwa Browsk, aby zapoznać się z tematem jak chronić środowisko naturalne, jak rozpoznawać gatunki drzew i krzewów oraz, jaką rolę pełnią drzewa w ekosystemie, a las w gospodarce.     

Dzieci mimo wakacyjnego luzu okazały się wyśmienitymi badaczami przyrody. Dotyk kory, szyszka, czy znaleziony na spacerze liść wywoływały bardzo duże emocje. Bo najważniejsze było właśnie to, aby zobaczyć na własne oczy jak bije "zielone serce przyrody"...

Piękno i bogactwo puszczańskich krajobrazów, urok i mistyka lasów pozwoliły uczestnikom tego wakacyjnego wypadu na oderwanie się od codzienności, wytworzenie emocjonalnej więzi z przyrodą oraz rozwinięcie poczucia współodpowiedzialności za środowisko.