Aktualności Aktualności

Uwaga na silny wiatr!

Początek tygodnia przyniósł dużą zmianę pogody. Wszystko za sprawą dość głębokiego niżu z układem frontów atmosferycznych, który w nocy z niedzieli na poniedziałek przemieszczał się znad Danii nad Bałtyk, a później w ciągu dnia dalej, w kierunku Łotwy. Skutki wędrówki tego niżu są odczuwalne w całym kraju, ponieważ znaczne zagęszczenie gradientu barycznego nad Polską powoduje znaczny wzrost prędkości wiatru.

Musimy być przygotowani na silny wiatr.

Przewiduje się tam wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, miejscami w porywach nawet do 100 km/h.

W całym kraju z godziny na godzinę będzie coraz chłodniej - na wschodzie i w centrum będzie to odczuwalne najbardziej.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Apelujemy zatem o nie wchodzenie do Puszczy Białowieskiej w trakcie wichur a nawet nieco silniejszego wiatru. Powodem jest zagrożenie dla osób przebywających w lesie wynikające z dużej liczby martwych drzew stojących bezpośrednio przy drogach i szlakach turystycznych.

Niebezpieczeństwo związane z możliwym padaniem drzew oraz obłamywaniem się gałęzi na drogi jest bardzo realne, a to zmusza nas do wystosowania tego apelu. Las rządzi się prawami natury, ale naszym obowiązkiem jest dbanie o bezpieczeństwo przebywających w nim osób.