Aktualności Aktualności

Rok z życia pewnego boćka – zajęcia edukacyjne.

W czerwonych butach po łące chodzę. Czasem przystanę na jednej nodze. Łypnę okiem, przekrzywię głowę . Czy już śniadanie dla mnie gotowe?

Bociany już dawno przyleciały z Afryki, wpisały się w nasz krajobraz. Te piękne ptaki gnieżdżą się blisko ludzi, są bohaterami licznych przysłów, zwykle jednak mało o nich wiemy...

Jakie są tajemnice ich wędrówek i menu?

Dlaczego boćki nie śpiewają i skąd wzięło się powiedzenie, że przynoszą dzieci?

A także czy bocian biały jest zupełnie biały a jego czarny kuzyn jest zupełnie czarny?

Tego wszystkiego a także i więcej dowiedziały się dzisiaj dzieci z klasy IIc Szkoły Podstawowej nr 6 w Hajnówce na lekcji poświęconej bocianom, właśnie. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację poświęconą ptakom. Po której bezbłędnie wymieniły ulubione menu bocianów i już wiedzą że ich dieta jest znacznie bardziej różnorodna niż zwykło się uważać. Z zapałem wypełniły też karty pracy i zredagowały historyjkę mówiącą o tym co nasze bociany robią w ciągu całego roku, gdzie są i jak sobie radzą.

Teraz każde dziecko na pewno zauważy bociana na wiosennym niebie, a co więcej po dzisiejszej lekcji rozpozna czy to leci bocian biały, a może też rzadki dla naszego oka bocian czarny.