Aktualności Aktualności

PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ PTASICH ARCHITEKTÓW

Wreszcie przyszła do nas długo wyczekiwana wiosna, a czas ptasich śpiewów jest świetnym momentem do poznania różnych ptasich budowli…

W ubiegły poniedziałek (20.03) oraz piątek (24.03) w Klubie Przedszkolaka w Narewce odbyły się zajęcia edukacyjne poświęcone ptakom. Przedszkolaki świetnie wiedziały jak wygląda gniazdo bociana białego, gdzie mieszka jaskółka i kogo można spotkać w dziupli! Na początku spotkania wysłuchały opowieści Pana Puszczyka o Podroście i Podlocie. Podczas zajęć najmłodsi poznali mistrza ptasiej architektury – remiza i jego efektowną budowlę oraz nauczyli się rozpoznawać gniazdo kosa od gniazda śpiewaka. Świetnie opisali różnice pomiędzy dwiema przyniesionymi budkami lęgowymi, do których później wspólnie dopasowywaliśmy zamieszkujące je gatunki ptaków.

Przedszkolaki dowiedziały się także, że nie wszystkie ptaki budują gniazda, a niektóre z nich są wyjątkowo leniwe jak np. samica puchacza, która jedynie rozgrzebuje ściółkę leśną, by złożyć jaja… A jeśli dzieci zobaczą wiklinowy kosz zawieszony na drzewie, to z pewnością będą wiedziały dla kogo został tam umieszczony!