Aktualności Aktualności

Program „Zanocuj w lesie”

Od początku maja wchodzi w życie program Lasów Państwowych „Zanocuj w lesie”, umożliwiający legalne biwakowanie nie tylko miłośnikom survivalu, bushcraftu ale każdemu, kot chciałby takiego noclegu spróbować W większości nadleśnictwa w kraju wyznaczone zostały obszary, na których wolno będzie nocować na łonie natury.

Niestety, ze względów bezpieczeństwa, Nadleśnictwo Browsk w Gruszkach nie bierze udziału w tym programie. Lasy nadleśnictwa wciąż zostają otwarte dla turystów, dlatego serdecznie zapraszamy na piesze spacery po szlakach turystycznych i ścieżkach edukacyjnych lub na dłuższe wycieczki po trasach rowerowych. 

Jednocześnie, wszystkich miłośników bushcraftu zachęcamy do skorzystania z oferty sąsiednich jednostek Lasów Państwowych, w których wyznaczono powierzchnie do swobodnego biwakowania. Wszelkie niezbędne informacje znajdują się na stronie danego nadleśnictwa w zakładce TURYSTYKA.

Lasy Państwowe opracowały również mapę turystyczną, na której można znaleźć wszystkie powierzchnie udostępnione w ramach programu „Zanocuj w lesie”.
Znajdziecie ją pod adresem: https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy
Po wejściu w link,, należy z menu na dole strony wybrać „Mapy BLD” oraz zaznaczyć opcję „Mapa zagospodarowania turystycznego”. Ułatwi to planowanie wycieczki oraz pozwoli odnaleźć nadleśnictwo, na którego terenie zamierzamy przebywać.