Aktualności Aktualności

O czym mówi przyroda, gdy nadchodzi wiosna – zajęcia edukacyjne.

Dzieci są niestrudzone w poznawaniu przyrody, są ciekawe świata i w związku z tym organizowanie i tworzenie warunków do badania jest podstawą ich rozwoju.

Dlatego też Nadleśnictwo Browsk stara się przy współudziale Nauczycieli ukazywać dziecku potęgę i piękno otaczającego nas świata.. Żeby sprostać temu założeniu, Nadleśnictwo cyklicznie przeprowadza zajęcia edukacyjne dzieci ze Przedszkola na 5 w Hajnówce.

W kwietniu odbyła się kolejna lekcja przyrody. Tematem naszych zajęć była wiosna i jej zwiastuny. Dni stają się dłuższe, słońce mocniej przygrzewa, zbliża się wiosna. Więc jakiż temat jest najbardziej odpowiedni do przeprowadzenia lekcji jak nie o wiośnie właśnie. Omówiliśmy z dziećmi zmiany, jakie następują w przyrodzie. Mówiliśmy o pierwszych śpiewach ptaków, odzywających się jeszcze niepełnym głosem w słoneczne dni. Omówiliśmy również wielki powrót ptasiej braci z zimowisk i wyścig o to, kto zajmie najlepsze miejsca na gniazda i wychowanie młodych. Kogo możemy się wkrótce spodziewać, które ptaki będą pierwsze, a które zawitają do nas jako ostatnie. Dzieci jako zadanie domowe mają pilnie obserwować świat przyrody, patrzeć w niebo w poszukiwaniu ptasich przyjaciół, nasłuchiwać ich głosów. Następne nasze spotkanie zaczniemy właśnie od podsumowania wiosennych obserwacji.