Aktualności Aktualności

JESIENNE ZAJĘCIA EDUKACYJNE W LESIE

W ubiegły czwartek (4.10) odwiedziła nas grupa z Zespołu Szkół w Dubiczach Cerkiewnych.

Choć pogoda poprzedniego dnia nie należała do najlepszych (w końcu dla leśnika pogoda może być dobra lub bardzo dobra), to na szczęście w czwartek nie padał deszcz. Mimo to, uczestnicy przyjechali odpowiednio ubrani i przygotowani na wszelkie niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Zajęcia rozpoczęliśmy od przejścia ścieżką edukacyjną „Szlakiem żubra” na wieżę widokową. Król Puszczy nie był obcym tematem dla uczestników – jako mieszkańcy okolic Puszczy sami nie raz mieli okazję spotkania z żubrami. Po przejściu przez Herbarium i odwiedzenia Ośrodka Edukacji Przyrodniczej, udaliśmy się wreszcie do lasu. Idąc „Szlakiem orlika krzykliwego” uczestnicy zapoznawali się z różnymi gatunkami drzew leśnych, a w międzyczasie rozmawialiśmy na temat procesów zachodzących jesienią w przyrodzie. Podczas spaceru wspólnie wypatrzyliśmy wiewiórkę, która zbierała żołędzie i podręcznikowo prezentowała temat przygotowań do zimy. Nie zabrakło także gry ruchowej i ogniska, a na koniec zajęć podsumowania i utrwalenia zdobytej wiedzy.

Zapraszamy serdecznie na przyrodnicze zajęcia edukacyjne w Puszczy Białowieskiej! Udział jest bezpłatny, a więcej szczegółów dostępnych jest tutaj.