Aktualności Aktualności

DZIEŃ WŁÓCZYKIJA

Właśnie dzisiejszy dzień – 23 lipca – jest świetnym pretekstem, aby pójść na spacer do lasu i pooddychać świeżym powietrzem.

Tego wyjątkowego bohatera książek o Muminkach Tove Janssona zna niemal każdy z nas. Niektórym z nas Włóczykij kojarzy się z charakterystycznym zielonym kapeluszem i długim płaszczem. I choć Włóczykij nie zawsze nosił plecak, to i tak wielu z nas właśnie z tym atrybutem kojarzy naszego bohatera. Szczególnie te osoby, które nie lubią siedzieć w jednym miejscu…

A czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce do włóczenia się niż Puszcza Białowieska?

Przemierzając puszczańskie ostępy można przeżyć wiele wspaniałych przygód i przyrodniczych spotkań: stanąć oko w oko z żubrem, wsłuchać się w czarujący śpiew wilgi i poczuć w płucach zapach przepełniony zielenią. Puszczę można przemierzać pieszo lub rowerem, a jeśli jedziecie samochodem, to zostawcie go koniecznie na jednym z udostępnionych leśnych parkingów lub miejsc postoju pojazdów. Nigdzie człowiek nie wypoczywa lepiej niż podczas obcowania z przyrodą!

Nie macie pomysłu jak rozplanować pobyt w Puszczy?

Obejrzyjcie koniecznie Subiektywny Przewodnik po Puszczy Białowieskiej, a dowiecie się jakie atrakcje znajdziecie na terenie puszczańskich nadleśnictw: Browsk, Białowieża oraz Hajnówka.

 

DO ZOBACZENIA W PUSZCZY!