Aktualności Aktualności

#sprzątaMY

Puszcza Białowieska to lasy uchodzące za jedne z najpiękniejszych, niestety są także jednymi z najbardziej zaśmiecanych.

Smutny to fakt, że istnieje konieczność uświadamiania, iż zaśmiecanie lasów jest czymś złym, szkodliwym…

W piątek 20 września w ramach zainicjowanej przez prezydenta Andrzeja Dudę akcji #sprzątaMY do nadleśnictwa Browsk zgłosiły się chętne do pomocy leśnikom Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Narewce.

Akcja sprzątania lasów jest związana z międzynarodową inicjatywą „Sprzątanie Świata", którą zapoczątkowano w Australii w 1989 r., a w Polsce odbywa się od 1994 r.

Podczas tegorocznej akcji Dzieci ale również leśnicy zbierali pozostawione w lesie odpady.

Mając na uwadze dobro środowiska przyrodniczego zwracamy się z gorącą prośbą, aby udając się do lasu, czy to w celach rekreacyjnych czy zawodowych, zabrać ze sobą zajmujący nie wiele miejsca - worek na odpady.

Wydawać by się mogło, że każdy z nas posiada hierarchię zasad i wartości i że zwykła potrzeba dbania o lasy, powinna po prostu wypływać z nas samych. A tymczasem Puszcza Białowieska ukazuje szokujące zjawisko – nie, nie jest to zaszokowanie piękną przyrodą, tylko śmieciami, które ukazują się oczom w tym urokliwym zakątku przyrody.

Bardzo ważne jest to, aby każdy z nas po wypoczynku w przyjaznych lasach Puszczy Białowieskiej pozostawił po sobie porządek. Każdy, kto wrócił do miejsca, gdzie bezmyślnie pozostawił śmieci zdaje sobie sprawę, jakie robi to szokujące wrażenie.

Liczymy na Państwa  współpracę.

Wszystkim chętnym, którzy byli z nami 20 września składamy serdeczne podziękowanie. Tylko razem możemy być autorami sukcesu, jakim będzie czyste otoczenie i piękna przyroda.